FARKINDALIK ZİRVESİ(FAZ)Karadeniz Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü olarak insan merkezli ve toplumsal odaklı bir anlayış ile gerçekleştirdiğimiz projelerle, kulüp üyeleri, üniversite öğrencileri ve tecrübeli hayatlar arasında bir köprü görevi üstleniyoruz.

Toplumdaki genel ahlakın tek temeli, tek organı toplumun tümüdür. İnsanlar arasında düzen, barış, bütünüyle maddi değerlerden, ne denli sağlam olursa olsun kör bir düzenden kendiliğinden doğmaz. Düzen, barış bir ahlak yapıtıdır.
Sosyal Sorumluluk Departmanı olarak, toplumsal düzende hayati önem taşıyan ‘ahlak‘ ve ‘farkındalık‘ kavramlarının daha iyi anlaşılması ve uygulanması adına belirli aralıklarla aktiviteler, toplumsal farkındalığı arttırmak için konferanslar, kişisel farkındalığı arttırmak için etkinlikler düzenleyerek hem bireysel, hemde toplumsal alanda farkındalığı ve toplum ahlakını arttırmayı amaçlıyoruz.

Sosyal sorumluluk projelerinin temelinde fedakarlık ve farkındalık vardır. Kişiselleşen faaliyetlerden çok toplumsallaşan bir düzen yaratmak ve sosyal sorumluluk ahlakını daha ilerilere taşımak için çalışıyoruz. Bu yıl yola çıktığımız hedeflerimiz doğrultusunda adımlarımıza bir yenisini daha ekliyor ve Farkındalık Zirvesi (FAZ) ile Karadeniz Teknik Üniversitesinde diğer tüm etkinliklerimiz de olduğu gibi bir ilke daha imza atıyoruz. Farkındalık Zirvesi ile;
Doğal afetler, hayvan hakları ve engelli hayatlar gibi birçok toplumsal farkındalık konusuna değinmeyi amaçlıyoruz.Başlıca hedeflerimizden biri ‘hayata buradan bak’ mottosu ile insanlar üzerinde kalıcı bir farkındalık oluşturmaktır. 

Etkinliğimiz, Karadeniz Teknik Üniversitesi Kanuni yerleşkesinde yapılacaktır. Öncesinde bilet alınmasını gerektirmeyen ve ücretsiz bir etkinliktir. 

Oturumlarımızda, afet öncesi ve anında yapılması gerekenler, afet alanlarına sivil toplum kuruluşları ile nasıl yardım ulaştırılabileceği gibi, sokak hayvanlarına nasıl yardım edebileceğimiz, onların haklarını nasıl savunabileceğimiz olmak üzere birçok sorunun cevabını birinci kişiler ağzından dinleme fırsatı sunuyoruz. Fuaye alanımızda ise Türkiye’de aktif olarak rol alan sivil toplum kuruluşlarının stantları yer alacak, bunun yanı sıra Trabzon ve çevresinde eğitim gören engelli arkadaşlarımızın yapmış olduğu çalışmalar sergilenecek ve bu sayede vermek istediğimiz ana mesaj olan ‘etrafımızda olup bitenlerin farkında olmak’ fikrinin katılan bütün bireylerin zihinlerinde yer edinmesini hedefliyoruz.

9 Mart 2020 tarihinde yapılması planlanan etkinlik hakkında yapılacak duyuruları buradan ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.