FARKINDALIK ZİRVESİ(FAZ)
Karadeniz Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü olarak insan merkezli ve toplumsal odaklı bir anlayış ile gerçekleştirdiğimiz projelerle, kulüp üyeleri, üniversite öğrencileri ve tecrübeli hayatlar arasında bir köprü görevi üstleniyoruz.


Yaşam sorumluluğu beraberinde getirir.Sosyal sorumluluk projelerinin temelinde ise fedakarlık ve farkındalık vardır.Kişiselleşen faaliyetlerden çok toplumsallaşan bir düzen yaratmak ve sosyal sorumluluk bilincini daha ilerilere taşımak için çalışıyoruz.Hedeflerimiz doğrultusunda adımlarımıza bir yenisini daha ekliyor ve Farkındalık Zirvesi (FAZ) ile Karadeniz Teknik Üniversitesinde bir ilke daha imza atıyoruz.Farkındalık Zirvesi ile;Doğal afetler,hayvan hakları,çocuk istismarı ve ötekileştirilmiş hayatlar gibi birçok toplumsal farkındalık konusuna değinmeyi amaçlıyoruz.Başlıca hedeflerimizden biri ‘hayata buradan bak’ mottosu ile insanlar üzerinde kalıcı bir farkındalık oluşturmaktır.

Etkinliğimiz, Karadeniz Teknik Üniversitesi Kanunu yerleşkesinde yapılmaktadır.Öncesinde bilet alınmasını gerektirmeyen ve ücretsiz bir etkinliktir.

Oturumlarımızda temel amacımızın herhangibir karşılık beklemeksizin toplumsal sorunlara dikkat çekmek,çözüm önerileri ve çözümler geliştirmek ya da çözümleri için olanaklar ölçüsünde katkı sunmaktır.

Fuaye alanında ise Türkiye’de rol alan sivil toplum kuruluşlarına yer vererek konuyu zenginleştirmek ‘etrafımızda olup bitenlerin farkında olmak’ fikrinin katılan bütün bireylerin zihinlerinde yer edinmesi hedeflenmektedir.

Gerçekleştirilmesi planlanan etkinlik hakkında yapılacak duyuruları buradan ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.